Wróć na początek strony Alt+0
Menu wysuwane
Herb podmiotu Biuletyn Informacji Publicznej Przedszkole ''Wróbelek Elemelek'' w Czerniejewie
Menu góra
Strona startowa Zakres działania
Poleć stronę

Zapraszam do obejrzenia strony „Zakres działania, bieżące, menu 27 - BIP - Przedszkole Wróbelek Elemelek”

Zabezpieczenie przed robotami.
Przepisz co drugi znak, zaczynając od pierwszego.

P ) # @ % R F 3 - 0 A w s f d A P # @ :

Pola oznaczone są wymagane.

Treść główna

Zakres działania

Przedmiot działalności i kompetencje

1. Przedszkole wspomaga i ukierunkowuje rozwój i edukację oraz dąży do wszechstronnego rozwoju dziecka.
2. Realizuje zadania dydaktyczno-wychowawcze zawarte w podstawie programowej wychowania przedszkolnego.
3. Pełni funkcje opiekuńcze oraz przestrzega zasad bezpieczeństwa i higieny.
4. Udziela i organizuje pomoc psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczną.
5. Organizuje zajęcia i uroczystości przedszkolne w ścisłej współpracy z rodzicami.

Cele Przedszkola:

• wspieranie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem, w konkretnych dla niego relacjach ze środowiskiem społecznym, przyrodniczym, kulturowym
  • doprowadzenie dziecka do takiego poziomu rozwoju, który umożliwimy podjęcie nauki w szkole.
  • pomoc rodzinie w opiece nad dzieckiem w jego wychowaniu

Funkcje wychowania przedszkolnego:

• rozwojowa - wszystkie działanie przedszkola podejmowane na rzecz wspierania rozwoju dziecka
  • poznawcza- wprowadzenie dziecka w otaczający świat; przedszkole powinno pracować nad rozwojem procesów poznawczych, czyli myślenie, mowa, wyobraźnia.
  • wychowawcza- wprowadzenie dziecka w świat wartości, norm społecznych, rozwój społeczno- moralny
  • kompensacyjna- uzupełnienie „braków”, które nie zostały doświadczone w rodzinie
  • korekcyjna- naprawa tego, co zostało źle dokonane np. logopeda, gimnastyka korekcyjna, zachowania i złe nawyki
  • diagnostyczno- prognostyczna – orzekanie o stanie; przewidywanie, zaplanowanie tego co stwierdziliśmy w diagnozie